PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547880}

Paradox

7,2 580
ocen
7,2 10 1 580
Paradox
powrót do forum serialu Paradox

Ostatnimi czasy wciągnęły mnie jedynie 3 seriale: Zagubieni, FlashForward oraz.... Paradox.
Na ów serial przypadkiem natrafiłem, a do jego obejrzenia skłonił mnie jedynie krótki opis i po trochu to, że produkcji BBC.
Zapewne gdyby nie była to produkcja brytyjska a amerykańska, to zdecydowanie głośniej by o niej było i to na długo przed premierą. No ale nie ma się co dziwić - siła promocji i przekonanie, że to co amerykańskie z góry jest najlepsze robi swoje.
Aktorzy z Paradox zapewne nie zostaną gwiazdami światowego formatu, tak jak bohaterowie "Zagubionych", nie mniej dobrani zostali bardzo dobrze i tworzą spójną paczkę.
Czołówka serialu bardzo dobra, sama realizacja naprawdę niczego sobie i choć można odnieść wrażenie, że akcja każdego z odcinków mogłaby być w poszczególnych momentach trochę bardziej wartka (dla niektórych pewnie wręcz "nie aż tak nudna") - mowa o scenach przedstawiających wydarzenia doprowadzające do finału odcinka, to ma to swój większy zamiar, który dopiero pod koniec odcinka nabiera słusznego sensu.
Po zakończeniu pierwszej serii (tylko 5 odcinków), czekam z niecierpliwością na kolejne - szczególnie po ostatniej scenie piątego odcinka, która nieco frapuje :) i pozostawia widza z podobną emocją "chcenia więcej", jak zakończenia kolejnych sezonów "Zagubionych"
Czym prędzej TVP powinna sięgnąć po ów serial! Zdecydowanie warto!
Do Polsatu, TVNu czy AXN raczej nie pasowałby on.
Zapewne serial nie doczeka się nie wiadomo jak dużej ilości odcinków, gdyż akcja powinna powolutku zmierzać do wyjaśnienia, nie mniej po pięciu pierwszych odcinkach przyznam, że z miłą chęcią tak z ~ 10-15 kolejnych bym zobaczył.

użytkownik usunięty
fantastico

Zgadzam się w 100%. Rzeczywiście końcówka taka.... niedokończona. Mam nadzieję, ze po przerwie świątecznej wezmą się za nakręcenie co najmniej jednej serii. Parę spraw mogliby wyjaśnić i pokazać dalsze losy bohaterów. Mimo mało znanych (jak dla mnie) aktorów serial wciąga do co do ostatniej sekundy każdego odcinka. Jak dla mnie 10/10. Czekam na dalsze serie.

A po co znani aktorzy ? Nie trzeba ich, żeby zrobić porządny serial, czy film :P Aktorzy muszą umieć grać, a nie być znani...

ocenił(a) serial na 9
fantastico

Jestem po 5 odcinku i musze przyznać, że żadko które seriale mają takie zakończenie serii - zaskoczyło mnie. Czekam z niecierpliwością na sezon 2, mam nadzieję że powstanie. Podnoszę ocene na 9/10.

ocenił(a) serial na 9
chlodny

* rzadko, sorry za błąd. Czemu nie można edytować postów ?

ocenił(a) serial na 7
fantastico

Przed obejrzeniem przeczytałem jedynie krótki opis więc nie wiedziałem za bardzo czego się spodziewać. Pierwszy odcinek rewelacyjny. Trzymał w napięciu jak cholera :). No i ciekawe rozwiązanie fabuły. Za drugim razem było podobnie, niby powrtórka z rozrywki ale wciaż ciekawie. Trzeci mnie nieco zawiódł, nie lubię jak każdy odcinek serialu wygląda podobnie a na to się zapowiadało. Co prawda w tle działa się jakaś historia ale to tylko tło, pierwszy plan zawsze wyglądał podobnie. Na szczęście, kiedy zaczynałem wątpić (czyli odcinek 4-ty) znów zrobiło się ciekawiej. Finał dobry choć pozostawia spory niedosyt :)
Ogólnie fajny serial. Nie wybitny, ale zwyczajnie wciągający i przyjemny do oglądania. Chętnie obejrzę drugi sezon jak się pojawi.
Szkoda, że nie ma tu oceny 7,5 bo właśnie taką najchętniej bym wystawił.

fantastico

Pozytywnie mnie zaskoczył! Dobre zakończenie i aż mi się szkoda zrobiło, że tylko 5 odcinków. Serial inny niż wszystkie. Ciekawy pomysł, wykonanie trochę gorsze. Najbardziej denerwuje mnie to jak ci detektywi są niekiedy bezmyślni. Wszystko jest ze sobą powiązane, a jednak nie mówią sobie o wszystkim. Nie potrafią rozpoznać w szybie dziury po kuli. Kiedy nie chcą by ktoś się nie zjawił w miejscu zdarzenia to dzwonią i mówią, nie idź tam. Wtedy to oczywiste, że ta osoba tam pójdzie. Dziwią mnie również te dwie osoby dla których oni pracują, co są niby z MON-u. Nawet tego nie wiadomo. Detektywi nie mają specjalnych przepustek, nie mogą nic. W ich wydziale nic nie wiedza o ich pracy, mimo iż nie ma tam ich całe dnie. Dużo niejasności, ale zarazem jak już mówiłem ciekawy pomysł i jest coś co wciąga, mimo tych wad. Z chęcią zobaczyłbym kolejne odcinki.

ocenił(a) serial na 7
fantastico

Zgadzam się. Ostatnimi czasy mało jaki serial potrafi naprawdę trzymać w napięciu a tutaj udaje się to w każdym odcinku. To jednak dobrze że anglicy idą w jakość a nie ilość chociaż szkoda jak sezon tak szybko się kończy.

@chlodny sezon zakonczył się typowym cliffhangerem to ostatnimi czasy wręcz nagminne a nie rzadkie i chociaż ma zachęcić do czekania na kolejny sezon to nie lubię tego typu zakończeń chociażby z tego względu że wiele seriali po takim zakończeniu sezonu kończyło swój żywot. Paradox jest jednak na tyle dobry że mam nadzieję będą go kontynuować.

ocenił(a) serial na 9
reese

:) Oczywiście jestem dobrze zaznajomiony z pojęciem cliffhangeru - przy mojej ilości obejrzanych filmów byłoby grzechem nie wiedzieć - jednakże podtrzymuję moje twierdzenie, że niewiele seriali ma tak dobre zakończenie. Jest mocno intrygujące, tym bardziej, że mocno obaliło moje przypuszczenia odnośnie istoty i źródła obrazów.

Co do końców żywota seriali, to jest nawet wiele, którym nie pozwolono pokazać tegoż cliffhangera :)

ocenił(a) serial na 7
chlodny

Racja. Można zrobić dobry, dający do myślenia Cliffhanger, a można i taki, który nic nie wnosi a jedynie irytuje urwaniem akcji w połowie.

Na szczęście, "Paradox" to ten pierwszy typ. Brawo dla scenarzystów za takie rozwiązanie, a nie jawne powiedzenie, że to np. jakiś tajny rządowy projekt czy eksperyment obcej cywilizacji.

chlodny

@chłodny:
"(...)niewiele seriali ma tak dobre zakończenie. Jest mocno intrygujące, tym bardziej, że mocno obaliło moje przypuszczenia odnośnie istoty i źródła obrazów."

A mnie pomimo, iż serial naprawdę wciągnął, nie przychodzą do głowy jakoś próby wyjaśnienia zagadki pochodzenia zdjęć.
I wcale nie dla tego, że nie mam pomysłu "o co w tym wszystkim chodzi", lecz po prostu serial mnie tak zaciekawił, że nawet nie staram się domyślać się istoty sprawy.
I przyznam, że to mnie cieszy, gdyż przecież nierzadko człowiek podczas oglądania filmu czy serialu mimo chodem - czy tego chce, czy nie, często zwyczajnie nie jest wstanie odpędzić od siebie myśli o takim bądź innym wyjaśnieniu, aby tym samym nie psuć sobie zabawy przed faktycznym rozwiązaniem takiej czy innej zagadki.
I właśnie o dziwo podczas oglądania "Paradox" tego typu myśli, o ewentualnym rodzaju zakończenia, mnie nie dopadają - co tym bardziej wciąga mnie w ów serial i sądzę, że to, że nie staram się domyślać wyjaśnienia jest w dużej mierze zasługą scenarzysty "Paradox", który to nie pozwala widzowi ot tak w prosty sposób myśleć o owym zakończeniu - że np. będzie tak a tak, że zdjęcia pochodzą stąd a stąd, że ktoś konkretny je wysyła w ściśle określonym celu etc.

Nawet nie mam zamiaru pytać Cię (chłodny) o Twoje domysły co do istoty źródła obrazów :)
Na pewno zakończenie pierwszej serii intryguje.

ocenił(a) serial na 7
chlodny

A ja bym zapytał jaką masz koncepcję odnośnie pochodzenia tych obrazów. Muszę powiedzieć że końcówka z tym głosem wołającym o pomoc zbiła mnie zupełnie z tropu.

reese

Mnie nie zbiła, gdyż zwyczajnie nie obstawiam żadnego rozwiązania :)
Po prostu w podekscytowaniu czekam na to, co przyniesie przebieg kolejnych zdarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones